şehadet

şehadet

 

Şehadet..

Allah yolunda öldürülenlere, ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.. Bakara 145 Zamansız ve mekansız ibadetin şükrü. Şehadet, gençliğin abisi Metin Yüksel’ ce bir yaşamdır. Bir çağrıydı tüm nesillere ve çağlara. Şehadetin bir adıda Şamil’di.. Çeçen dağları şahitti o yiğitlerin destanına. Hece he ce alınlarına şehit yazdırmışlardı. Bilal vardı Afganistan da hindi kuş dağlarında şahadetiyle destanlaşmıştı mücadelesi. Şehit vatan Kudüs.. şehadetin önde giden bayrağıdır. Abdulhamithan”in emanetidir bu topraklar.

Burada şehitlik aphaçiler le yaşanır, Savaşçı onuruyla kan toprağa düşer ve ardından gelenlere yol olur iz olur. Şehit yüzlü adam.. Hasan el Benna Müslüman kardeşlerimizin diyarı Mısır da yaşamıştı. Çok korkmuşlardı mücadelesinden o kadar ki, naaşını tankların ve silahların arasında bir yaşlı babayla dört kadın defnedebilmişti. Mısır ın mücahitlerine rehber olmuştu bu kutlu ölüm.. Yer Libya çöl aslanı Ömer Muhtar direniyor ve diriltiyordu. “Cellatlarımdan daha uzun yaşayacağım” demişti. Şehadete sevdalı Ömer ler hiç eksik olmadı tarihimiz boyunca. Şehadet özgür olmaktır. MalcomX gibi hayattır eşinin ve çocuklarının gözlerinin önünde 16 kurşunla şehitliğe kavuşmaktır. Şehadet yolunun ufku ve gönlü geniştir. Ve yine bir gün.

Herkes susmuştu alimler darağacındaydı İskilipli Atıf Hoca yaşanan zihin işgaline karşı ayaktaydı o susmadı. Alim kimdi? Alim yol gösterendi, yol açandı. Hayati cihat olanın akıbeti şehadettir… Derdimiz insan olsun.. hayatımız İslam olsun. Akıbetimiz şehitçe kutlu bir ölüm olsun..

islami site, islami sohbet, dini sohbet, islami Radyohttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/03/şehadet.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/03/şehadet-300x300.jpglodosDİNİ GÜNDEMİSLAMİ SOHBETdini sohbet,islami radyo,islami site,İSLAMİ SOHBET
 Şehadet..Allah yolunda öldürülenlere, ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.. Bakara 145 Zamansız ve mekansız ibadetin şükrü. Şehadet, gençliğin abisi Metin Yüksel’ ce bir yaşamdır. Bir çağrıydı tüm nesillere ve çağlara. Şehadetin bir adıda Şamil’di.. Çeçen dağları şahitti o yiğitlerin destanına. Hece he ce alınlarına şehit yazdırmışlardı....