fatiha-süresi önemi

fatiha-süresi önemi,

 

selamun aleykum değerli kardşlerim Bugun ki konumuz Fatiha suresinin anlamı ve önemi neden bu kadar önemli bir ayettir Kısa Fatiha suresi sizler paylaşmak istiyorum türkçesini

1 – Rahman ve Rahim olan Allah’in ismiyle.
2 – Hamd o alemlerin Rabbi,
3 – O Rahman ve Rahim,
4 – O, din gününün maliki Allah’ın.
5 – Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. (Ya Rab!).
6 – Hidayet eyle bizi dogru yola,
7 – O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba ugramışların ve o sapmışların yoluna değil.

Yazılan Ayet te ise bizlere aslında çok güzel bir açıklama yapmış,ve arkadaslar Aslında Fatiha süresi her namazda Okuduğumuz süre Sabah namazı,Öğlen Namazı,İkindi namazı,Akşam namazı,Yatsı namazı ve diğer nafile namazlarda ve bütün namazların başıdır Fatiha süresidir.
Fatiha süresi Müddesir suresinden sonra Mekke’de inmistir. ve Peygamberimiz “Fâtiha’yi okumayanin namazi olmaz” buyurmustur.
Onun için, Fâtiha, namazlarin her rekâtinda okunur.
Manasi itibariyle Fâtiha, en büyük dua ve münâcattir.
Kullugun yalnız Allah’a yapılacağı, destegin yalnızca Allah’tan geldiği, doğru yola varmanın da doğru yoldan sapmanın da Allah’in iradesine dayandığı, çünkü hayrı da serri de yaratanın Allah oldugu hususları bu surede ifadesini bulmuştur.
Kur’an, insanlığa doğru yolu göstermek için indirilmiştir.
Kur’an’in ihtiva ettiği esaslar ana hatları ile Fâtiha’da vardir.
Zira Fâtiha’da, övgüye, ta’zime ve ibadete layik bir tek Allah’ın varlığı, O’nun hakimiyeti, O’ndan baska dayanılacak bir güç bulunmadığı anlatılır ve dogru yola gitme, iyi insan olma dileğinde bulunulur. Hicretten önce nazil olmustur. 7 ayettir.

Arkadaşlar Fatiha sure sinde Hergün Her namazda Allaha dua ediyoruz ve Rabbimizin önünde ve ona her namazda her rekatta namazda dua ediyoruz Fatiha suresin anlamı çok güzel yalvarmak ve Allahın bizlere verdiği mesajda şudur; ”O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba ugramışların ve o sapmışların yoluna değil.^”

Fatiha Suresinde “Ümmü’l-Kitâp” dinin asillarini ihtiva eden manasina “el-Esâs”, ana hatlariyla Islâm’i anlattigi için “el-Vâfiye” ve “el-Seb’u’l-Mesânî”, birçok esrari tasidigi için “el-Kenz”.

arkadaşlar  Konumuz aslında çok güzel bir  konu  Aslında   Rahman ve Rahim, Allah’ımız Bizlere  her  fırsatta  Sabah namazında, Öğlen Namazında,İkindi Namazında,Akşam Namazında,Yatsı Namazı, ve Bütün namazlarda ona önemi ve fazileti nedir bunları paylaşmak istedim sizler ile

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/02/fatiha-süresi-önemi.pnghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/02/fatiha-süresi-önemi-300x300.pngmuslumangencİSLAMİ SOHBETdini sohbet,fatiha suresi,Fatiha süresinin anlamı,Fatiha süresinin anlamı ve önemi,Fatiha süresinin fazileti,Fatiha süresinin önemi,İSLAMİ SOHBET
  selamun aleykum değerli kardşlerim Bugun ki konumuz Fatiha suresinin anlamı ve önemi neden bu kadar önemli bir ayettir Kısa Fatiha suresi sizler paylaşmak istiyorum türkçesini 1 - Rahman ve Rahim olan Allah'in ismiyle. 2 - Hamd o alemlerin Rabbi, 3 - O Rahman ve Rahim, 4 - O, din gününün maliki Allah'ın. 5 -...