Ölümü ölumsüzleştirmek
Neyiz?  Ve Niçin Varız?
Bize ihtiyaç mı var ki Yaradan Bizi Yaratmış?

Şöyle bir geçmişe baktığımda insanlarin varoluş nedenlerini anlatmaya çalışmasi geliyor aklıma. Acılarını , sevinçlerini , dertlerini, heyecanlarıni , hayatı ve ölümü anlatmak için kimisi kalem alip yazi yazmış, kimisi yaşamış hayata adını yazdırmış.

Mesela edebiyat oluşmuş. Edebiyatı kullanırken öyle gelişi güzel yazamayız. Yani oyle hersey olduğu gibi yazılmaz anlatılmaz. Içine güzellik üflenir yani demem o ki; okurken kendimizi geçmişe götürürüz maziye..

Yaşama renk katarız edebiyatla. Peki sizce ölümü ölümsüzleştirmez mi edebiyat? Tabiki mecaz anlamda 🙂
Bir dengeyi anlatirken ölümü de yaşamıda güzelleştirmeyi kendine dert edinmiştir, edeple ve adabına uygun olarak.

Dünya tarihi mutluluklar, zaferler, doğumlar ve yeniden dirilişlerle doludur. Insanoğluda tüm heyecanını haykırmanin yolunuda edebiyatla bulmuştur. Destanlar yazılmıştır, maniler okunmuştur, var olan tüm güzellikler edebe ve adaba uygun anlatılmıştir yeni kuşaklara. Peki ya şimdi? Yazılan şiirlerde, yazilarda hatta şarkılarda dahi küfür vardır. Nerde edep.. nerde adap..
Günümüzün destanını edebe uygun yazmak bizlere düşer.. geleceğimiz için çoluk çocuğumuz için bunu insanlığa borçluyuz..

Bunu sen düzelteceksin! Öncelikle kendimizden başlayarak sonra aile, komşu, akraba ve insanlıga ulaşabilmemiz için önce  kendinden başlayacaksın.. Paygamber Ahlakiyla ahlaklanmayı, sahabe hayatlarını örnek almayı. Ve bilgiye ulaşma yolunu sen bulacaksın. Bizler ek yol olarak islamisite kanalimızi seçtik. Ilmin başka güzelliği paylaşmak bu sitede..

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2015/10/İslami-site.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2015/10/İslami-site-150x150.jpgİSLAMİ SOHBETdinichat,iSlami Chat,mutluluk,Paygamber Ahlaki,paylaşmak bu sitede
Ölümü ölumsüzleştirmek Neyiz?  Ve Niçin Varız? Bize ihtiyaç mı var ki Yaradan Bizi Yaratmış? Şöyle bir geçmişe baktığımda insanlarin varoluş nedenlerini anlatmaya çalışmasi geliyor aklıma. Acılarını , sevinçlerini , dertlerini, heyecanlarıni , hayatı ve ölümü anlatmak için kimisi kalem alip yazi yazmış, kimisi yaşamış hayata adını yazdırmış. Mesela edebiyat oluşmuş. Edebiyatı kullanırken öyle...