Yılanın efendimize aşkı

Yılanın efendimize aşkı

resulü ebubekir (siddik-i ekber )ile beraber mekkeli müşriklerden kaçarken sevr mağarasina siğinmişlar.

resulünün uykusu gelmiş ve siddik-i ekberin kucağina yatmiş bu arada ebabekir resulüne bir zarar gelmesin diye mağara da ki bütün delikleri bez parçalariyla kapamiş ama bez yetmemiş bütün delikleri kapamaya.

bunun üzerine ebabekir elleri ve ayaklariyla kapamiş delikleri bu sirada resulü uyurken bir yilan ebabekir ‘ in ayağini sokmuş.

siddik-i ekber resulü uyanmasin diye aciya dayanmaya çalişmiş ama gittikçe aci bütün bedenine yayilmiş siddik-i ekber kendini iyice kasmiş ve gözünden bir damla yaş o güzel ve nur yüzlü muhammed in yüzüne damlamiş resulü uyanmiş bakmiş siddik-i ekber aci çekiyor.

-ne oldu ebabekir

-yok bişey ya resulALLAH

-tekrar ne oldu ya ebabekir demiş.

siddik-i ekber bayilmiş bu sirada bakmiş ki ayağindan kan akiyor hemen ayağina o şifali tükürüğünü sürmüş bu sirada önünde kocaman bir yilan belirmiş. ALLAH resulü yilana demiş ki: Sen ne haya ile ebabekirin ayağini isirdin demiş.

bunun üzerine yilan dile gelmiş: Ey ALLAHin rasulü ben 600 senedir bu mağara da seni bekliyorum demiş.

resulü demiş ki: “benim buraya geleceğimi nerden biliyordun.” demiş.

yilan da, senin buraya geleceğini bana hz. Isa söyledi ya resulüllah ben senin ismini ilk duyar duymaz ismine aşik oldum hz. Isa buraya 600 sene sonra ahmed adinda bir peygamber gelecek dedi ve ben 600 sene boyunca senin gelmeni bekledim.

seni görmeme ebabekir’ in ayaklari engel oldu bende bu nedenle ebabekir-i ayağindan isirdim

-ey adi güzel kendi güzel muhammed öbür dünya da benim içinde şefaat eder misin dedi.

işte dostlarim bir yilan kadar olamadik ya ona yanarim işte ona yanarim kendime yanarim insanliğa yanarim ……

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2014/01/images54.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2014/01/images54-150x150.jpgmuslumangencİSLAMİ SOHBETDİNİ HİKAYELER,islami hikayeler,İSLAMİ SOHBET,Yılanın efendimize aşkı,Yılanın efendimizle konuşması
  resulü ebubekir (siddik-i ekber )ile beraber mekkeli müşriklerden kaçarken sevr mağarasina siğinmişlar. resulünün uykusu gelmiş ve siddik-i ekberin kucağina yatmiş bu arada ebabekir resulüne bir zarar gelmesin diye mağara da ki bütün delikleri bez parçalariyla kapamiş ama bez yetmemiş bütün delikleri kapamaya. bunun üzerine ebabekir elleri ve ayaklariyla kapamiş delikleri...