urdunlu-alimden-cagri-muslumanlar-sakin-aldanmayin_m

Ürdünlü Doç. Dr. İyad Kunaybî’nin o çağrısı!

“Ey Suriye’deki Müslümanlar! Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın!

Batının size her hangi bir iyilik getireceğine ve sıkıntılarınızdan sizi kurtaracağına inanıyor musunuz?

Onların Irak’ta, Afganistan’da ve müdahale ettikleri tüm Müslüman beldelerde yaptıklarını ve işlemeye devam ettikleri cürümleri sakın unutmayın. Onlar, çocukları katlettiler! Evleri yıktılar! Sokak ortasında insanları idam ettiler! Kadın haklarından söz ettikleri halde, bir gurup köpekleri ile iffetli kadınları kirlettiler!
Kullanılması yasak kimyasal silahlar kullandılar! Kimyasal silahları diktatör rejimlere satan da onlardır! Erkekleri çırılçıplak soyarak, boyunlarına ip bağladılar! Ailelerinin gözleri önünde onların başlarını ayaklar altına aldılar!

Ne küçüğe merhamet ettiler ne de büyüğe saygı gösterdiler, çocukları sakat bıraktılar! İnsanların başlarına poşet geçirdiler! Paramparça ettikleri cesetler üzerinde poz verdiler, onların bedenleri üzerine bevlettiler, insanları yaktılar!

İnsanların kafalarını keserek ağaçlara astılar, parmakları keserek hatıra olarak sakladılar! Ağızları diktiler, Düşünce özgürlüğünü savunanlar ağızları dikti! (Çağlayan) iki nehir sahibi beldelerin insanlarını susuz bıraktılar!

Kur’ân-ı Kerîm’i ayakları altına aldılar! Mescitlerin kutsallığını çiğnediler! Müslümanların çocuklarını Hıristiyanlaştırdılar!

Siz şimdi, (bazı) Suriyelilerin onlarla koalisyon kurmuş olmasından dolayı size benzerini sizlere yapmayacaklarını mı sanıyorsunuz? Daha önce kimi Iraklı ve Afganistanlılarla da koalisyon kurmamışlar mıydı? Anlaşma yapmaları cürümlerini işlemekten onları alıkoymadı. Aksine halklarını ezmek için uşaklarını nasıl da kullandılar!
Ey Suriye’deki Müslümanlar!

Sizin kardeşleriniz olan mücahitler hiç onların işlediği cürümleri size yapar mı?

Sizin kurtuluşunuz ve namuslarınızı korumak için harekete geçmiş olan kardeşleriniz!

“Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü’minlerdir. Kim Allah’ı, O‘nun peygamberini ve inananları dost edinirse, bilsin ki şüphesiz Allah taraftarları galiplerin ta kendileridir.” (Maide, 55, 56)

Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!
Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!
Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!

Dr. İyad Kunaybi

Ribatfm.com.tr alıntıdır.

lodosDİNİ GÜNDEMİSLAMİ SOHBETdini haberler,islam gündem,iSlami Haberler,İSLAMİ SOHBET,Ürdünlü alimden çağrı: Müslümanlar sakın aldanmayın
Ürdünlü Doç. Dr. İyad Kunaybî'nin o çağrısı!“Ey Suriye’deki Müslümanlar! Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın!Batının size her hangi bir iyilik getireceğine ve sıkıntılarınızdan sizi kurtaracağına inanıyor musunuz?Onların Irak’ta, Afganistan’da ve müdahale ettikleri tüm Müslüman beldelerde yaptıklarını ve işlemeye devam ettikleri cürümleri sakın unutmayın. Onlar, çocukları katlettiler! Evleri yıktılar! Sokak ortasında insanları...