Şehit olmak büyük nimettir.

Şehit olmak büyük nimettir.

Şehit olmak büyük nimettir. Hadis-i şerifler de Şöyle Örnek verelim

 

Rabbim  şehid olan  kardeşlerimizin mekanının cennet eylesin ve hz . muhammed  s .a.v sancağı altında toplanacak toplulukların önde olacağı kişilerde şehidlerdir

Hz. Muhammed s.a.v  efendimiz buyurdular:

Şehitlik 5 dir  Bunlarıda Kısa yazayım sizlerle

*- Bir de Allah yolunda şehît olandır.” (Buhârî, Ezân, 32)

*-Karın (iç organlar) hastalığından ölen,

*-Suda boğulan,

*-  Yıkıntı altında kalıp ölen,

*-Tâundan (vebadan) ölen,

 

evet  arkadaşlar şimdi  kısa  ayetleri sizler  paylaşmak istiyorum hadis-i şerifleri  beraberinde

 

Bilesiniz ki, Allah’ın velileri için o gün  bir korku yoktur, ve onlar üzülmeyecekler de (Yunus 10/62)

 

*-Allah yolunda, öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar.

Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen nimet ve keremin; Allah’ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. ( Al-i İmrân, 169-171 )    

 *-De ki: Bizim için siz, (ŞEHİTLİK VEYA ZAFER OLMAK ÜZERE) ancak iki güzellikten birini bekleyebilirsiniz. Biz de, Allah’ın kendi katından veya bizim ellerimizle size ulaştıracağı bir azabı bekliyoruz. Haydi bekleye durun. Şüphesiz biz de sizinle birlikte beklemekteyiz. (Tevbe  52)

*-Allah’a ve peygamberlerine iman edenler, (EVET) işte onlar, Rabileri yanında sözü özü doğru olanlar ve şehitlik mertebesine erenlerdir. Onların mükâfatları ve nûrları vardır. İnkâr edip de âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennemin adamlarıdır.” (Hadid 19 )

 

*-Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim.” (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103 / 107)

 

*-Bir Müslüman cuma günü veya gecesi ölürse Cenab-ı Hak onu kabir fitnesinden (sualinden ve azabından) kurtarır.”(Tirmizî, Cenâiz: 73)(Müsned, II/176)

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/12/Şehidlik.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/12/Şehidlik-300x300.jpgmuslumangencİSLAMİ SOHBETdini sohbet,islami radyo,islami site,İSLAMİ SOHBET,Şehidlik mertebesi,Şehit olmak büyük nimettir.Şehidlik ilgili ayetler
    Şehit olmak büyük nimettir. Hadis-i şerifler de Şöyle Örnek verelim   Rabbim  şehid olan  kardeşlerimizin mekanının cennet eylesin ve hz . muhammed  s .a.v sancağı altında toplanacak toplulukların önde olacağı kişilerde şehidlerdir Hz. Muhammed s.a.v  efendimiz buyurdular: Şehitlik 5 dir  Bunlarıda Kısa yazayım sizlerle *- Bir de Allah yolunda şehît olandır.” (Buhârî, Ezân, 32) *-Karın (iç organlar)...