Nasıl  Salavat Nedir Salavat Getirilir

Salavat Nedir Salavat Nasıl Getirilir

Salavat Nedir Salavat Nasıl Getirilir

Salavat Nedir ?

“Salavat”, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (sav) anmak, O’na selam göndermektir.

Salavat Örnekleri Nelerdir?

-Aleyhisselam
Manası: Allahın selamı, onun üzerine olsun.
-Aleyhissalatu vesselam
Manası: Allahın salatu selamı onun üzerine olsun.
-Sallallahu aleyhi ve sellem
Manası: Allahu Teala, Ona salatu selam etsin.
-Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed
Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.
-Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim
Manası: Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed’e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'(s.a.v.)’e salatu selam getirmek için sadece “Allahümme salli ala Muhammed” demek de yeterlidir.

Ancak pek çok salavat çeşidi vardır. Bunların arasında  en meşhur olanları namazlar tahiyyattan sonra okunan salli ve barik dualarıdır:

“Allahümme salli alâ Muhammed’in ve alâ âli Muhammedin, kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim, inneke hamîdun mecîd. Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, kemâ bârekte alâ İbrahim’e alâ âli İbrahime, inneke hamîdun mecîd.”

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/10/Salavat-Nedir-Salavat-Nasıl-Getirilir.pnghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/10/Salavat-Nedir-Salavat-Nasıl-Getirilir-150x150.pngmuslumangencİSLAMİ SOHBETdini sohbet,islami radyo,islami site,İSLAMİ SOHBET,Salavat,Salavat nasıl çekilir,Salavat Nedir,Salavat Nedir Salavat Nasıl Getirilir,Salavatın anlamı,Salavatın önemi
Salavat Nedir Salavat Nasıl Getirilir Salavat Nedir ? “Salavat”, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (sav) anmak, O’na selam göndermektir. Salavat Örnekleri Nelerdir? -Aleyhisselam Manası: Allahın selamı, onun üzerine olsun. -Aleyhissalatu vesselam Manası: Allahın salatu selamı onun üzerine olsun. -Sallallahu aleyhi ve sellem Manası: Allahu Teala, Ona salatu selam etsin. -Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e...