putperestin duası

putperestin duası

İhtiyar Bir mecusi putuyla birlikte bir yere kapanmış.Bir kaç sene sonra sıkıntılı bir durumla karşılaştı .iyilik ümit ederek putun önünde eğildi,ayaklarına yüz sürerek ,”Ey put,halim perişan ,canım boğazıma geldi.Beni  şu darlıktan kurtar yardım et”diye yalvarıp yakardı.Fakat işi bir türlü yoluna girmedi.Sonunda mecusi ümidini kesti,sinirlendi:”Sana kaç Senedir boşunamı kulluk ettim,emeklerim boşa mı gitti? Ya istediğim şeyi yaparsın yada ben gider alemlerin Rabb’inden isterim dedi.

Henüz puta ettiği secdenin toprakları yüzünde dururken yüce Allah Mecusinin istediği şeyi ona ihsan etti.Allah dostlarından bir zat bu duruma anlam veremedi.Bu olayın sırrıyla kafası meşgul ken gönül kulağına . O akılsız ihtiyar putun huzurunda çok yalvardı.İstediğini elde edemedi .Onun dileği şayet bizim katımızda  da kabul görmeseydi.Putla alemlerin Rabb’inin  ne farkı var? demez miydi? diye bir ses geldi.

Ey arkadaş Gönlünü yalnız Allah’ a bağla.Dünyadaki  her şey put gibi acizdir.bir Kimse bu kapıya başvurduktan sonra onun hacet elinin boş dönmesi mümkün değildir.

 

| islami site, islami sohbet, dini sohbet, islami Radyo,https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/01/putperestin-duası.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2019/01/putperestin-duası-300x300.jpgmuslumangencİSLAMİ SOHBETDini Chat,dini sohbet,iSlami Chat,islami radyo,islami site,İSLAMİ SOHBET,Putperestin Duası,Putperestin müslüman olması
  İhtiyar Bir mecusi putuyla birlikte bir yere kapanmış.Bir kaç sene sonra sıkıntılı bir durumla karşılaştı .iyilik ümit ederek putun önünde eğildi,ayaklarına yüz sürerek ,''Ey put,halim perişan ,canım boğazıma geldi.Beni  şu darlıktan kurtar yardım et''diye yalvarıp yakardı.Fakat işi bir türlü yoluna girmedi.Sonunda mecusi ümidini kesti,sinirlendi:''Sana kaç Senedir boşunamı kulluk ettim,emeklerim...