selamun aleykum değerli  kardeşlerim bugün ki  konumuz  ise  Kur’an-ı Kerim’den Dualar hakkında birseyler paylaşmak istiyorum açıkçası  ve konumuz  dağıtmadan Kur’an-ı Kerim’den  içeresinde geçen Dualar nelerdir  onlara kısa  biraz  bakalım nasipse  arkadaşlar

 

Cahillerden olmaktan Allah’a sığınırım.”

 

124 – Sunu da unutmayin ki, bir zamanlar Ibrahim’i Rabbi, birtakim kelimeler ile imtihan etti, o, onlari sona erdirince, Rabbi ona, “Ben seni bütün insanlara imam yapacagim.” buyurdu. Ibrahim, “Zürriyetimden de yap!” dedi. Rabbi ona “zâlimler benim ahdime nail olamaz!” buyurdu.
125 – Biz ta o zaman bu Beyt’i, insanlar için bir sevap kazanma ve bir güven yeri kildik. Siz de Makam-i Ibrahim’den kendinize bir namazgah edinin. Ayrica Ibrahim ile Ismail’e söyle ahid verdik: “Beytimi, hem tavaf edenler için, hem ibadete kapananlar için, hem de rükû ve secde edenler için tertemiz tutun!”
126 – Ve o vakit Ibrahim “Ey Rabbim, burasini güvenli bir belde kil, halkindan Allah’a ve ahiret gününe iman edenleri çesitli meyvalarla riziklandir” diye yalvardi. Allah buyurdu ki: “küfredeni dahi riziklandirir da hayattan biraz nasip aldiririm, sonra da onu ates azabina ugratirim ki, orasi ne yaman bir duraktir!”

Bakara  Süresi:124-125-126

 

8- Ey Rabbimiz! Bize ihsan ettigin hidayetten sonra kalblerimizi haktan saptirma, bize kendi katindan rahmet ihsan eyle! Süphesiz ki, Sen bol ihsan sahibisin.
9- Ey Rabbimiz! Muhakkak ki, Sen, geleceginde hiç süphe olmayan bir günde bütün insanlari bir araya toplayacaksin. Muhakkak ki Allah, hiç sözünden caymaz.
10- Gerçek su ki, kâfirlere, Allah’tan gelecek bir zarari, ne mallari, ne de evlatlari engelleyemez. Iste onlar, o atesin yakiti olacaklar.

 

Âl-i İmrân Sûresi :8 – 9- 10

 

50 – Cehennemdekiler, cennettekilere: “Bize biraz su akitin veya Allah’in size verdigi riziktan bize de verin.” diye seslenirler. Cennettekiler de: “Allah, bunlarin ikisini de kâfirlere haram kildi.” derler.
51 – Onlar ki, dinlerini bir eglence ve oyun yerine koydular ve dünya hayati kendilerini aldatti. Onlar, bugüne kavusacaklarini nasil unuttular ve âyetlerimizi nasil inkâr ettilerse, biz de bugün onlari öyle unuturuz.

 

Araf Süresi: 50 – 51

 

Biz yalnız Allah’a tevekkül ettik. Ey Rabbimiz, bizi zalimler topluluğunun baskı ve şiddetine maruz bırakma

Yûnus Sûresi: 85. Âyet

islami site, islami sohbet, dini sohbet, islami Radyo, https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/11/islami-Forum.pnghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/11/islami-Forum-300x300.pngmuslumangencİSLAMİ SOHBET
  selamun aleykum değerli  kardeşlerim bugün ki  konumuz  ise  Kur'an-ı Kerim'den Dualar hakkında birseyler paylaşmak istiyorum açıkçası  ve konumuz  dağıtmadan Kur'an-ı Kerim'den  içeresinde geçen Dualar nelerdir  onlara kısa  biraz  bakalım nasipse  arkadaşlar   Cahillerden olmaktan Allah’a sığınırım.”   124 - Sunu da unutmayin ki, bir zamanlar Ibrahim'i Rabbi, birtakim kelimeler ile imtihan etti, o, onlari sona...