Kabristana Girince Okunacaklar

Kabristana Girince Okunacak Dua

Kabirleri ziyaret etmek kadın ve erkeğe menduptur. Resûlullah: “Kabir ziyareti size ahireti hatırlatır.” Buyurmuştur. Kabristana girince şöyle selam verilir:

Kabristana Girince Okunacak Dualar

Kabristana Girince Okunacak Dua

 

Kabirleri ziyaret eden kimselerin Yâsin sûresini okuması müstehabtır. Ziyaret anında kabirleri çiğnememelidir. Ayakta ziyaret edip dönmelidir. Bunun böyle olması sünnettir. Selamdan sonra üç İhlas bir Fatiha okumalı, orada yatanların ruhlarına bağışlamalı sonra da şöyle dua etmelidir.

Kabristana Girince Okunacak Dua

Kabristana Girince Okunacak Dua

“Her kim mezarlığa girince bu selamı okursa, Allah-ü Teâlâ o kimsenin amel defterine Adem (A.S.) dan kıyamete kadar gelmiş ve gelecek müminlerin adedi kadar sevap yazar.” (Mustadraf)

Kabirlerin üzerine oturmak, kabirleri çiğnemek ve kirletmek dinen yasaktır.

Kaynak: Sûre-i Yasin Tebâreke Amme ve Dualar, Arif Pamuk, Pamuk Yayınları, 1990

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/01/cc6fc723af9573b650fee2fef6d2a807.pnghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2018/01/cc6fc723af9573b650fee2fef6d2a807-150x150.pngmuslumangencİSLAMİ SOHBETdini sohbet,islami radyo,islami site,İSLAMİ SOHBET,Kabristana Girince Okunacak Dua,Maltepe pazarı
Kabirleri ziyaret etmek kadın ve erkeğe menduptur. Resûlullah: “Kabir ziyareti size ahireti hatırlatır.” Buyurmuştur. Kabristana girince şöyle selam verilir:   Kabirleri ziyaret eden kimselerin Yâsin sûresini okuması müstehabtır. Ziyaret anında kabirleri çiğnememelidir. Ayakta ziyaret edip dönmelidir. Bunun böyle olması sünnettir. Selamdan sonra üç İhlas bir Fatiha okumalı, orada yatanların ruhlarına bağışlamalı...