islami site

islami site

Hadi her gün istihare yapalım.

İstihare malumunuz. Belki bazılarımız sık sık, bazılarımız da arada bir, bazılarımız da bir kaç kez yapmış olabiliriz. Amacımız, bizim veya başkası için bir konuda bir şeyin hayırlı olup olmadığını Rabbimize danışmak. Bazen sonucunda bir şeyler gördük, kendimizce yorumladık veya bilen birilerine sorduk.

Aslında istihare, hayatımızın süreklilik arzetmesi, alışkanlık haline getirilmesi gereken bir ibadettir. Küçük, büyük, bize göre önemli veya önemsiz her işimizi Rabbimize danışmak ne kadar ilginç bir ayrıcalık değil mi?

Dünya’da yaşayan milyarlarca insan arasında, işlerini sürekli olarak yaratıcısına danışan ve o yönde hareket eden kaç kişi vardır sizce.

İstihare yaparken, genelde akşam yattıktan sonra teheccüde kalktığımız zaman aralığında gördüğümüz rüyaları hatırlama ihtimalimiz azdır. Teheccüd sonrası ile sabah namazı arasında ki bölümdekileri daha çok hatırlarız. Ancak, yorumlaması zordur. Kimi zaman rüya tabirleri kitaplarına bakarız. Hiçbir şey hatırlamıyorsak kalbimize bakarız. O iş için isteğimiz artmışsa, o işi yaparız. Yine bir şey hissedemiyorsak, o iş için istihareyi 7 güne kadar uzatabiliriz.
Hala mı bir şey görmedik, kalbimizde bir tarafa doğru istek artmadı mı veya azalmadı mı, yapacak bir şey yok, bize uygun gözüken şeyi yaparız ve yapacağımız şeyin hayırlı olarak sonuçlanacağına emin oluruz. Neden mi? Çünkü o iş için Rabbimize danıştık da ondan.

Nasıl konu bulacağım diye düşünmeyin. Her şey olur. Emin olun, hergün istihare yaparsanız bir de bakacaksınız ki, hayatınızın akışı içerisindeki her şey yoluna giriyor, iç sıkıntılarınız azalıyor.

Gelin, bugünden başlayarak bir deneyin.

Rabbim her zaman yar ve yardımcınız olsun. Doğruyu istetsin, doğruyu yaptırsın

İSLAMİ BİLGİLERAile ve Sağlık,Dini Chat,DİNİ HİKAYELER,dini sohbet,Hadi her gün istihare yapalım,Hadi her gün istihare yapalım nedir,Hadi her gün istihare yapalım önemi,islam,iSlami Chat,iSlami Haberler,iSlami Rüya Tabirleri,islami site,Islami Sohbet Platformu,iSlami Sohbetler,islamisohbet,Peygamberler Tarihi ve Hayatı
Hadi her gün istihare yapalım.İstihare malumunuz. Belki bazılarımız sık sık, bazılarımız da arada bir, bazılarımız da bir kaç kez yapmış olabiliriz. Amacımız, bizim veya başkası için bir konuda bir şeyin hayırlı olup olmadığını Rabbimize danışmak. Bazen sonucunda bir şeyler gördük, kendimizce yorumladık veya bilen birilerine sorduk.Aslında istihare, hayatımızın...