besmele

untitled

4. Sure (Nisâ Suresi), 36. Ayet
Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.
4. Sure (Nisâ Suresi), 37. Ayet
Bunlar cimrilik eden, insanlara da cimriliği emreden ve Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimeti gizleyen kimselerdir. Biz de o nankörlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.
4. Sure (Nisâ Suresi), 38. Ayet
Bunlar, mallarını insanlara gösteriş için harcayan, Allah’a ve ahiret gününe de inanmayan kimselerdir. Şeytan kimin arkadaşı olursa, o ne kötü arkadaştır.
8. Sure (Enfâl Suresi), 47. Ayet

Şımarıp böbürlenmek, insanlara gösteriş yapmak ve (halkı) Allah yolundan alıkoymak için yurtlarından çıkanlar (Mekke müşrikleri) gibi olmayın. Allah onların yaptıklarını kuşatıcıdır.
53. Sure (Necm Suresi), 49. Ayet
Şüphesiz O, “Şi’râ’nın Rabbidir.
107. Sure (Maûn Suresi), 4. Ayet
Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,
107. Sure (Maûn Suresi), 5. Ayet
Onlar namazlarını ciddiye almazlar.
107. Sure (Maûn Suresi), 6. Ayet
Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.
107. Sure (Maûn Suresi), 7. Ayet
Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.

İSLAMİ SOHBETdini sohbet,dinimizde Gösteriş yapmanın önemi,Gösteriş yapmak,Gösteriş yapmak ayetler,islamda Gösteriş yapmak,İSLAMİ SOHBET
4. Sure (Nisâ Suresi), 36. Ayet Allah'a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez. 4. Sure (Nisâ Suresi), 37. Ayet Bunlar cimrilik eden, insanlara da cimriliği emreden ve...