besmele
B-3019~1

Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
” (Ey Musa! Filân semtte, bizim arkadaşlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) emretti.
Hazret-i Musa, buyruk olunduğu semte gitti.
Oradakilere:
Bu gece, burada, Allahü teâlânın arkadaşlarından biri vefât etti mi? diye meselece:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın arkadaşlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o\”\”Benim dostumdur.\”\” İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah\”ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

İSLAMİ SOHBETBir Gencin tovbesi,Bir Gencin tovbesi kabul olur mu,islam,İSLAMİ BİLGİLER,islami hikayeler,İSLAMİ SOHBET
Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip ” (Ey Musa! Filân semtte, bizim arkadaşlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) emretti. Hazret-i Musa, buyruk olunduğu semte gitti. Oradakilere: Bu gece, burada, Allahü teâlânın arkadaşlarından biri vefât etti mi? diye meselece: -Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın arkadaşlarından...