Androirc, irc sunucularıyla bağlantı kurabilmek adına oluşturulmuş bir mobil uygulamadır.
Peki Androirc Nasıl Kullanır ?

Öncelikle Android telefonunuzun Play Store (Uygulama vs. indirmenizi sağlayan market.) kısmını açıp yukarıda bulunan arama kısmına Androirc yazıp arattıktan sonra indiriyorsunuz.
Bulamayanlar için; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androirc linkine basarak indirebilirsiniz.

 

islami sohbet,islam

androirc Kurulumu

 

Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açıyoruz. Yukarıdaki görselde yuvarlak içerisinde belirtilen kısıma basarak, ok ile gösterilen Ayarlar bölümüne giriyoruz.

 

 

islami sohbet,islam

islami sohbet

 

Karşınıza yukarıdakı görselin sol tarafında bulunan ” Takma isim, Sunucular, Kanallar, IRC, Ayarlar, Ağ, Dosya transferi ” isimli kategorilerden oluşan ekran gelecektir.
Öncelikle ‘ Takma isim ‘ kısmına basınız. Akabinde ” Takma isim, Alternatif, Ident, Gerçek isim ” isimli kategorilerinin bulunduğu ekrana geleceğiz

 

Gerekli bilgileri girmek için öncelikle Takma isim kısmına basarak karşınıza gelen kutucuğa kullanmak istediğiniz Nick/Rumuz ‘u yazarak ‘Tamam’ a basınız.
Aynı işlemi dilerseniz Alternatif içinde yapabilirsiniz. (Alternatif : Sunucuda Takma isim’e yazdığınız ve bağlantı Nick askıda kalır ise tekrar giriş yaptığınızda alacağınız Nick’tir.)
Daha sonra Ident kısmına gelerek size özel bir ident belirleyip kutucuğa yazdıktan sonra Tamam’a basabilirsiniz.
Son olarak Gerçek isim kısmını talebiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz. (Gerçek isim : Real Name, Setname, Full Name anlamlarına gelmektedir.)

 

Androirc nedir ve nasıl Kullanılır?

Bilgileri girdikten sonra bir önceki ekrana gelip ” Sunucular ” kısmına basıyorsunuz. Gelen ekranda Sohbet.Net sunucusu yok ise öncelikle eklemeyi yapmalıyız. Yukarıdaki görselde belirtilen 2 numaralı kısıma basarak yeni sunucu diyoruz.

Yukarıdaki görselin sol tarafında bulunan ekran karşınıza gelecektir. Sırası ile; Sunucu ismi’ne basarak İslamisire.Net yazıp Tamam diyoruz. Adres kısmına basarak irc.sohbet.net yazıp yine Tamam diyoruz.
Daha sonra Takma isim, Alternatif ve Ident kısımlarını isteğinize gore dolduruyorsunuz.
Son olarak Karakter Kümesi yazan kısma basıp karşınıza gelen şeçenekler içerisinden ISO-8859-9 olanı seçiyorsunuz.,,

 

 

Ayarların işleme geçmesi için programı kapatıp tekrar açınız.

https://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2020/01/5.jpghttps://www.islamisite.net/wp-content/uploads/2020/01/5-300x300.jpgmuslumangencWEB MASTERAndroirc ayarları,Androirc Kurulumu,Androirc kurulumu resimli anlatım,Androirc nasıl yüklenir,Androirc nedir,Androirc nedir ve nasıl Kullanılır,Dini Sohbet Paylaşım Sitesi,İSLAMİ SOHBET,İsLaMiSiTe.NeT
Androirc, irc sunucularıyla bağlantı kurabilmek adına oluşturulmuş bir mobil uygulamadır. Peki Androirc Nasıl Kullanır ? Öncelikle Android telefonunuzun Play Store (Uygulama vs. indirmenizi sağlayan market.) kısmını açıp yukarıda bulunan arama kısmına Androirc yazıp arattıktan sonra indiriyorsunuz. Bulamayanlar için; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androirc linkine basarak indirebilirsiniz.     Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açıyoruz. Yukarıdaki görselde yuvarlak içerisinde belirtilen kısıma basarak, ok...